Aktualności arrow Szkolny wolontariat
Szkolny wolontariat
Paczka dla Seniora Drukuj Poleć znajomemu
29.03.2021.

Nasza szkoła włączyła się w akcję Młodzieżowej Rady Gminy do pomocy w zbiórce świątecznych darów. Dziękujemy w imieniu Seniorów wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom Szkoły, Nauczycielom, Wolontariuszom za tak liczny udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie! Podarunki zostały przekazane mieszkańcom DPSu.

Zrób coś dobrego – małe akty dobroci zmieniają świat wokół!

Zbiórka dla Seniorów Drukuj Poleć znajomemu
11.03.2021.

Paczka na Kresy Drukuj Poleć znajomemu
21.12.2020.

Jako społeczność szkolna zaangażowaliśmy się również w zbiórkę darów do paczek świątecznych dla Rodaków mieszkających na Kresach – Ukrainie i Wileńszczyźnie. Pomogliśmy zebrać dary w ramach akcji „Paczka na kresy” organizowanej przez Młodzieżową Radę Gminy Strzelce Opolskie we współpracy z Fundacją Studio Wschód. Zebraliśmy artykuły żywnościowe, słodycze, upominki, które będą przekazane Polakom na Kresach, m. in do księdza Piotra Smolki w Przemyślanach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc!

Świąteczna zbiórka darów dla Seniorów Drukuj Poleć znajomemu
21.12.2020.

Nasza społeczność szkolna włączyła się w grudniu do akcji pomocy Seniorom w powiecie strzeleckim, organizowanej przez Młodzieżową Radę Gminy w Strzelcach Opolskich. Pomogliśmy zebrać dary, tj.: ciastka, pierniki, słodycze, kawę, herbatę, owoce oraz upominki świąteczne. Przekazaliśmy również mieszkańcom i pracownikom DPS – u w Strzelcach Opolskich życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników, Rodziców i Uczniów naszej szkoły.

Dziękujemy w imieniu Seniorów wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom Szkoły, Nauczycielom, Wolontariuszom, którzy przyłączyli się do przeprowadzonej akcji.

Pomagamy zwierzakom Drukuj Poleć znajomemu
18.11.2020.

W październiku w naszej szkole odbyła się zbiórka mokrej karmy dla zwierząt - podopiecznych schroniska w Kędzierzynie - Koźlu. Organizatorami akcji byli wolontariusze „Klubu Ośmiu” przy PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich. Mimo trwającej nauki zdalnej, zebraliśmy puszki i opakowania z karmą dla psów oraz kotów przy wielkim wsparciu uczniów i wychowawców klas w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy!!!

Uwaga! Zbiórka karmy! Drukuj Poleć znajomemu
22.10.2020.

Nowi wolontariusze Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Katarzyna Strzelczyk, Małgorzata Trembecka
07.10.2020.

We wrześniu wznowiliśmy nabór kandydatów na wolontariuszy naszej szkoły. Wśród nich jest 37 uczniów klas siódmych i ósmych. Stali się członkami Szkolnego Klubu Ośmiu, którego celem jest pomoc potrzebującym. Zasady, którymi wolontariusze kierują się to: zaangażowanie na rzecz dobra, budowanie miłości i „wstyd za zło”. Razem pracowaliśmy plan pracy, przedstawiliśmy propozycje, na które warto zwrócić uwagę przy niesieniu pomocy, a także zgłosiliśmy nowe pomysły na działania w roku szkolnym 2020/2021.

Pomoc pierwszoklasistom Drukuj Poleć znajomemu
23.09.2020.

Wolontariusze Szkolnego Klubu Ośmiu przy PSP nr7 w Strzelcach Opolskich biorą udział w akcji pomocy uczniom klas pierwszych podczas przerw między zajęciami oraz przerwy obiadowej. Pierwszoklasiści mogą liczyć na ich pomoc i poczuć się bezpiecznie w pierwszych tygodniach pobytu w szkole. Dziękujemy wolontariuszom za okazane wparcie, troskę i pomoc!

Podwójny sukces w konkursie Ośmiu Wspaniałych Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Małgorzata Trembecka
10.03.2020.

Wolontariusze naszej szkoły - Jakub Bartosz, Oliwia Kapela, Anna Mazurek, Maja Nikołajczyk i Maja Szymańska reprezentowali naszą szkołę w Strzeleckim Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Oliwia Kapela i Anna Mazurek zdobyły tytuły finalistek z wyróżnieniem Strzeleckiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” 2020. Uczniowie od dwóch lat działają w szkolnym „Klubie Ośmiu” w naszej szkole. Angażują się na rzecz seniorów, niepełnosprawnych, dzieci, zwierząt. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w podejmowaniu dalszych działań na rzecz potrzebujących!

Działania wolontariatu w pierwszym semestrze Drukuj Poleć znajomemu
21.01.2020.

Wrzesień: Wzięliśmy udział w akcji pomocy uczniom klas I-III podczas przerwy przed zajęciami oraz podczas przerwy obiadowej

Październik:
Zbieraliśmy koce i karmę dla zwierząt ze schroniska w Kędzierzynie Koźlu;

Październik:
Przyłączyliśmy się do akcji sprzątania grobów - uprzątnęliśmy zaniedbane groby oraz zapaliliśmy znicze na znak szacunku i pamięci dla zmarłych. Odwiedziliśmy również Miejsce Pamięci Narodowej – grób lotników, gdzie również zapaliliśmy znicze;

Listopad:
Wzięliśmy udział w zbiórce artykułów spożywczych w strzeleckim markecie w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem”. W ramach akcji zebrano 1650 kg żywności, która została przekazana mieszkańcom domów wspólnotowych „Barka”;

Grudzień
: Odwiedziliśmy seniorów w Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich, składając życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, przygotowaliśmy domowe wypieki i ozdoby świąteczne;

Grudzień: Wzięliśmy udział w XV Minikonferencji Szkolnego Wolontariatu pod hasłem: „Różne oblicza ubóstwa” w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariusza;

Grudzień:
Włączyliśmy się w akcję „Szlachetnej paczki” 2019, uczestniczyliśmy w weekendzie Cudów - wsparliśmy potrzebujących i pomogliśmy im, by mogli poczuć się wyjątkowi podczas Świąt Bożego Narodzenia;

Grudzień: Włączyliśmy się do akcji pomocy Polakom mieszkającym na kresach, pomogliśmy zebrać dary, które zostały przekazane rodakom na kresach

Wszystkim uczestnikom akcji oraz darczyńcom dziękujemy za aktywny udział.

Gdzie można znaleźć informacje o naszych działaniach?

Przed nami czas podsumowań stałej działalności wolontariatu uczniów klas ósmych naszej szkoły i ich udział w Samorządowym Konkursie Nastolatków Ośmiu Wspaniałych.

Trzymamy za nich kciuki!